Otvoren poziv na Falling Walls Lab Belgrade u organizaciji DAAD-ovog informativnog centra u Beogradu

DAAD Informativni centar Beograd u saradnji sa fondacijom "Konrad Adenauer", fondacijom "Hajnrih Bel", Perform-om, Univerzitetom u Beogradu, Babylon-om i KC Grad-om organizuje drugi po redu Falling Walls Lab u Srbiji, inovativnu platformu za predstavljanje istraživačkih projekata u rangu naučnog proboja u svim naučnim disciplinama.

Falling Walls Lab je namenjen studentima, istraživačima i naučnicima (BA, MA, PhD, postdoc).

Na Falling Walls Lab Belgrade mogu se prijaviti:

- aplikanti sa diplomom Bachelor koju nisu stekli pre više od 10 godina
- aplikanti sa diplomom Master koju nisu stekli pre više od 7 godina
- aplikanti sa diplomom PhD koju nisu stekli pre više od 5 godina
- postdoc i studenti koji su trenutno upisani na univerzitet.

Aplikacije za učešće na Falling Walls Lab Belgradese šalju centralno preko portala na www.falling-walls.com/lab do 27. maja 2018.

Svaki učesnik ima tri minuta u kojima će predstaviti svoju ideju ili projekat i ubediti lokalni žiri u inovativnost svoje zamisli.

Pobednik beogradskog Falling Walls Lab-a kao nagradu dobija učešće u finalu Falling Walls Lab u Berlinu 8. novembra, kao i prisustvo na Falling Walls konferenciji 9. novembra 2018.

Dogadjaj će se održati u KC Grad 24. juna 2018. godine, sa početkom u 18:30. Učesnici će prisustvovati ekskluzivnoj i besplatnoj radionici Science Communication pre samog Lab-a.