Program IPA za razvoj infrastruktura u visokom obrazovanju, rok za prijavu 31. mart 2010.

Detaljnije:

Poštovani,

Prosleđujemo Vam obaveštenje Ministarstva prosvete, koje se odnosi prevashodno, kako su naveli, na projekte za unapređenje nastavno naučnih disciplina prema priloženim dokumentima:

-informaciono-komunikacione tehnologije, Multi-Media/Digital Media,

-prirodne nauke (biohemija, biologija, nanotehnologije, hemija, i primene),

-inženjerstvo u oblasti očuvanja životne sredine i održivog razvoja,

-elektro, građevinsko, mašinsko i saobraćajno inženjerstvo,

-poljoprivredne nauke i prehrambene tehnologije,

-studije biznisa.

DOPIS MINISTARSTVA PROSVETE:

Za realizaciju Infrastrukturnog programa za visoko obrazovanje Ministarstvo prosvete i Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj obezbedila su 22 miliona eura iz predpristupnih fondova EU (IPA) namenjenih državnim univerzitetima u Srbiji. Kroz ovaj program finansiraće se realizacija maksimalno 20 projekata, a početak realizacije očekuje se krajem 2011. godine.

Dostavljamo informaciju o ovom projektu, kao i Aplikativni obrazac za odobrenje sredstava za infrastrukturni projekat za visoko obrazovanje.

Molimo vas da priloženu informaciju  i obrazac za prijavu prosledite svim fakultetima u okviru vašeg Univerziteta.

Napominjemo da je rok za dostavu prijava 31.03.2010. godine.

Od 1. do 8. aprila 2010. komisija će pregledati sve prispele prijave i izvršiti uži izbor potencijalnih projekata.

U periodu od 12. do 23. aprila članovi komisije će posetiti podnosioce projekata koji su ušli u uži izbor i do 30. aprila doneće odluku o konačnom izboru projekata.

Izabrani kandidati kompletnu projektnu dokumentaciju dostavljaju do 30. juna 2010.

Zbog brze komunikacije ovu informaciju vam dostavljamo elektronskom poštom; dokumentaciju šaljemo i redovnom poštom.

Ministarstvo prosvete
Odeljenje za evropske integracije
razvojne programe i projekte u obrazovanju

Ostavite vaš komentar:

(opciono)