Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 22. novembar 2016.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 22. novembra 2016. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Aleksandra Delić, Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu

Naslov predavanja: ANALIZA GREŠKE DIFERENCIJSKE SHEME ZA JEDNAČINU ANOMALNE DIFUZIJE

Apstrakt: Jednačina anomalne difuzije se dobija iz jednačine provođenja toplote zamenom prvog (klasičnog) izvoda po vremenskoj promenljivoj sa izvodom razlomljenog reda vrednosti između 0 i 1. Poslednjih godina se intenzivno istražuju jedančine ovog tipa. Interesantna pojava kod njih je da glatkost svih ulaznih podataka ne garantuje glatkost rešenja na zatvorenom domenu problema. Obično se pojavljuje sloj u kome se rešenje naglo menja kada vremenska promenljiva t teži ka 0+. Prikazaćemo analizu greške najpopularnije L1 sheme i zavisnost reda konvergencije u odnosu na regularnost rešenja.