Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 11. oktobar 2016.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 11. oktobra 2016. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: dr Dušan Savić, Fakultet organizacionih nauka

Naslov predavanja: RAZVOJ SOFTVERA ZASNOVAN NA MODELU SLUČAJEVA KORIŠĆENjA I MDD PRISTUPU

Apstrakt: Na predavanju će biti predstavljen Silab-MDD pristup koji povezuje Larmanuovu metodu razvoja softvera sa MDD pristupom.

Predlaže se nova metoda za preciznu i detaljnu specifikaciju slučajeva korišćenja.

Specifikacija slučajeva korišćenja je podržana sopstvenim domenski-specifičnim jezikom UCDSL koji je razvijen u okviru JetBrains MPS alata. UCDSL se može koristiti samostalno ili kao dodatak za druga razvojna okruženja.

Pristup obuhvata i sopstvene domenski specifične jezike pomoću kojih se mogu opisati dijagrami tokova podataka i rečnik podataka.

Izvršena je evaluacija predloženog pristupa kako bi se utvrdila mogućnost primene razvijenih metoda i jezika.