CGTA seminar, 25. februar 2014.

Naredni sastanak CGTA seminara biće održan u utorak, 25. februara 2014, od 18-20h u sali 844 Matematičkog fakulteta.

Predavač: Ilja Gogić, Univerzitet u Zagrebu

Naslov predavanja: Elementarni operatori na homogenim C*-algebrama

Sadržaj: Neka je A prsten. Za preslikavanje T:A->A kažemo da je elementaran operator ako se T može prikazati u obliku

(*) T(x)=\sum_{i=1}^d a_i x b_i,

gdje su a_i i b_i elementi iz A, a d prirodan broj.

U tom slučaju za najmanji broj d takav da T dopušta reprezentaciju (*) kažemo da je duljina od T.

U ovom predavanju ćemo promatrati elementarne operatore na n-homogenim C*-algebrama, tj. na C*-algebrama čije su sve ireducibilne reprezentacije iste konačne dimenzije n.

Prema slavnom teoremu Fella i Tomiyame-Takesakija, n-homogene C*-algebre niču kao algebre prereza fibriranih PU(n)-svežnjeva, gdje je PU(n) projektivna unitarna grupa.

Osnovni cilj predavanja je da uspostavimo vezu izmedju maksimalne duljine elementarnih operatora koje n-homogene C*-algebra dopuštaju i broja savijanja pripadnih PU(n)-svežnjeva.

Ostavite vaš komentar:

(opciono)