Интернационални мастер програм Geometry and Quantum Fields на Lomonosov Moscow State University

Lomonosov Moscow State University (MSU) отвара нови међународни мастер програм под називом “Geometry and quantum fields”. Носиоци овог студијског програма су Катедра за механику и математику MSU и Институт за теоријску и математичку физику. Овај програм може бити интересантан студентима математике и физике који желе да прошире своја знања у овим областима и студирају на MSU.

Кратак опис прогрма: "The program focuses on the physics and mathematics of fundamental interactions with an  emphasis on quantum gravity. The unique feature of the program is a combination of mathematical disciplines with a stress on geometry along with courses in quantum field theory, gravity, string theory and holography."

MSU је обезбедио 10 стипендија за овај мастер програм. Стипендија покрива школарину и делимично трошкове боравка (350-600 EUR месечно током 10 месеци у току академске године).

Више информација о овом програму може се наћи на страници

Рок за пријаву је 15. фебруар 2022.

Нажалост није могуће оставити коментар.