Одбрана теме докторске дисертације Соње Телебаковић Онић

Одбрана теме докторске дисертације Соње Телебаковић Онић: „Фробенијусове алгебре и тополошке квантне теорије поља“, биће одржана у понедељак 08.07.2019. године у 16.00 часова у учионици 406.

Одбрана теме докторске дисертације Милане Грбић

Одбрана теме докторске дисертације Милане Грбић: „Рачунарске методе партиционисања и груписања у биолошким мрежама“, биће одржана у четвртак 04.07.2019. године у 18.00 часова у учионици 718.

детаљније

Списак тема мастер радова одобрених на 363. седници ННВ-а одржаној 28.06.2019. године.

Списак тема одобрених на седници ННВ-а одржаној  28.06.2019. године.

Обавештење о расписивању конкурса-јули 2019

Одбрана теме докторске дисертације докторанда Марије Ивановић

Одбрана теме докторске дисертације докторанда Марије Ивановић: "Различити приступи решавања оптимизационог проблема Римске доминације на графовима", биће одржана у четвртак 04.07.2019. године у 15 часова, сала 704.

детаљније

Семинар Катедре за рачунарство и информатику, 4. јул 2019.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 4. јула 2019. у сали 718 Математичког факултета са почетком у 18:15.

У оквиру састанка Семинара, колегиница Милана Грбић ће представити предлог пријаве теме своје докторске тезе под називом "Рачунарске методе партиционисања и груписања у биолошким мрежама".

Више детаља може се пронаћи на страници:

детаљније

НАУЧНИ СКУП ИЗ СИМПЛЕКТИЧКЕ ТОПОЛОГИЈЕ Београд, 19-23. август 2019.

На Математичком факултету у Београду одржаће се научни скуп "Workshop on Symplectic Topology", од 19. до 23. августа 2019. Предвиђено је да се првих дана скупа одрже уводна предавања у форми летње школе (намењене студентима виших година, постдипломцима и другима који желе да се упознају са симплектичком топологијом), као увод у област и у истраживачка предавања у другом делу.

Више детаља о скупу

Молимо заинтересоване учеснике да се пријаве организаторима на: symplectic(at)math.rs.

детаљније

Семинар за рачунарство и примењену математику, 5. јул 2019.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 5. јул 2019. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15.

Предавач: Љиљана Бранковић, School of Еlectrical Engineering anд Computing, Faculty of Engineering and Built Environment, The University of Newcastle, Australia

Наслов предавања: PARAMETERISED APPROXIMATION ALGORITHM FOR HITTING SET

Апстракт: The Hitting Set  problem can be stated as follows: Given a hypergraph $G=(V,E)$ with edge size bounded by $d$ and a non-negative integer $K$, is there a subset of vertices  $C$ of cardinality  of at most $K$, such that each edge in $E$ has at least one of its vertices in $C$? We design  and  analyze simple search tree algorithms for approximating 3-Hitting Set, focusing on the case of factor-2 approximations for $d=3$. The main ingredient of our algorithms are exact and approximation- preserving reduction rules. We also derive several results for hypergraph instances of bounded degree, including a new polynomial-time approximation algorithm.

Одбрана докторске дисертације Маринка Тимотијевића

Одбрана докторске дисертације Маринка Тимотијевића: „Ауто-дуални симплицијални комплекси, њихова генерализација и примене у комбинаторици и геометрији“, биће одржана у уторак 02.07.2019. године у 16.00 часова.

детаљније

Комеморативна седница поводом смрти др Арифа Золића, Математичка гимназија, 01.07.2019. у 18 часова

Математичка гимназија у Београду организује комеморативну седницу посвећену успомени на др Арифа Золића, дугогодишњег сарадника и пријатеља Математичке гимназије.
Седница ће се одржати у понедељак 01.јула 2019. године са почетком у 18 часова у Свечаној сали Математичке гимназије.