Одбрана докторске дисертације Јелене Ивановић

Одбрана докторске дисертације Јелене Ивановић: „Кохеренција и прости политопи“, биће одржана у среду 30.09.2020. године, у 13.00 часова у сали 706.

Настава у јесењем семестру школске 2020/21. године

Настава на Математичком факултету у првом семестру школске 2020/21. године одржаваће се онлајн, уз могућност комбиновања са класичном организацијом наставе, према распореду часова и уз поштовање свих препоручених мера здравствене заштите.

Настава за студенте прве године почиње у понедељак 5. октобра 2020. године. Пријем студената прве године биће одржан у четвртак 1. октобра 2020 у 11.00 на платоу испред улаза на Математички факултет (где је вршена прозивка за упис). Студентима ће се обратити чланови Управе и представници стручних служби. У петак 2. октобра 2020. године биће одржан пробни час на даљину. Детаљнија обавештења о пробном часу, студенти прве године ће добити 30. септембра 2020. године на своје е-адресе којима су се регистровали за онлајн упис.

Настава за студенте виших година основних и мастер студија почиње у понедељак 12. октобра 2020. године.

Постојаће могућност да се настава на даљину организује и у факултетским учионицама. У тим случајевима, часовима могу да присуствују и студенти, и то искључиво по договору са наставником или према распореду који наставник одреди. За групе са малим бројем студената, може се организовати и класична настава, у складу са претходним договором између наставника и студената.

Техничка упутства о онлајн настави доступна су на http://alas.matf.bg.ac.rs/?cont=manuals

Детаљније информације биће накнадно објављене.

Обавештење о расписивању конкурса-септембар (2) 2020 - 8 дана

Обавештење о расписивању конкурса-септембар (2) 2020 - допуна

детаљније

Обавештење о расписивању конкурса-септембар (2) 2020.

детаљније

Семинар Катедре за рачунарство и информатику, 11. септембар 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 11. септембра 2020. у просторијама Математичког факултета у улици Светог Николе 39 (највероватније у сали 225) са почетком у 18 часова.

У оквиру састанка Семинара, биће представљена предлог теме докторске дисертације колеге Александра Јањића. Наслов теме је "Пробабилистичка алгебра и фази класификација у фази релационим базама података заснованим на релацији близине".

Више детаља можете пронаћи на http://computing.matf.bg.ac.rs/

детаљније

Списак тема мастер радова одобрених на 373. седници ННВ-а (електронској седници) одржаној 04.09.2020. године

Стипендије јапанске ИТО фондације за школску 2021/22. годину

Универзитет у Београду је добио на располагање једну студентску стипендију јапанске Фондације ИТО за школску 2021/22. годину. Основни услови  су следећи:

• Кандидат мора бити номинован од стране Универзитета у Београду;
  • Кандидат мора бити држављанин Републике  Србије;
  • Кандидат  може да започне наставу на одговарајућој институцију у Јапану (као студент или истраживач на последипломском нивоу), од јесени 2021. године и у Јапану проведе минимум годину дана;
  • Област истраживања није ограничена;
  • Кандидат мора имати висок успех на студијама и високе личне квалитете, као и потребу за финансијском помоћи;
  • Кандидат мора по доласку у Јапан присуствовати оријентационом састанку, као корисник стипендије ИТО фондације.

Пожељно је да кандидат у одређеном степену ("to some degree") говори и чита јапански. Са кандидатима који уђу у ужи избор биће организован разговор, како би Универзитет у Београду одлучио о номинацији.

Имајући у виду пандемију изазвану вирусом корона, Влада Јапана може увести посебна ограничења када је у питању путовање у Јапан. ИТО фондација не даје финансијску подршку за студирање на даљину, изабрани кандидати морају своју стипендију реализовати у Јапану.

Детаљније информације о стипендији

Пријавни формулар

Предлог садржаја активности

Информације о ИТО стипендији доступне су и на сајту Универзитета у Београду

Крајњи рок за достављање комплетне конкурсне документације је 18. септембар 2020. године.

Документацију, уз одговарајуће пропратно писмо у коме су наведени контакт подаци кандидата, треба доставити на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг 1, 11000 Београд.

С обзиром да се сва документација шаље у Јапан, неопходно је да она буде преведена на енглески језик од стране судског тумача.

Контакт особа на Универзитету у Београду:

Љубица Димитријевић
Сектор за међууниверзитетску и међународну сарадњу
тел:011/3207455, email: stamlj@rect.bg.ac.rs

детаљније

Представљање извештаја о урађеној докторској дисертацији кандидата Милана Лазаревића, 28.08.2020. године.

Представљање извештаја о урађеној докторској дисертацији „НЕЈЕДНАКОСТИ КОШИ-ШВАРЦА И ГРИС-ЛАНДАУА ЗА ЕЛЕМЕНТАРНЕ ОПЕРАТОРЕ И ТРАНСФОРМЕРЕ ТИПА УНУТРАШЊЕГ ПРОИЗВОДА НА Q И Q* ИДЕАЛИМА КОМПАКТНИХ ОПЕРАТОРА“, кандидата Милана Лазаревића биће одржано у петак, 28.08.2020. године у сали 706 са почетком у 12.00 часова.

Милан Лазаревић, дорађена верзија извештаја Комисије