Списак тема мастер радова одобрених на 372. седници ННВ-а (електронској седници) одржаној 03.07.2020. године.

Списак тема одобрених на електронској седници ННВ-а одржаној  03.07.2020. године.

детаљније

Студентски семинар, 13. јул 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан онлајн, преко ZOOM платформе, понедељак 13. јула 2020. са почетком у 13 часова.

Предавач: Аунг Зоу Минта, Универзитет у Мандалеју, Мјанмар

Наслов предавања: DYNAMICS OF HOLLING-TYPE II PREY–PREDATOR SYSTEM WITH A PROTECTION ZONE FOR PREY

Апстракт:
In this paper, a diffusive predator–prey model with Holling type II (Michaelis–Menten) functional response and a protection zone for prey is investigated. Dynamics and steady state solutions of the system are analyzed. We give the a priori estimates and obtain the nonexistence of nonconstant positive solution as the diffusion coefficients are large enough. Moreover, we demonstrate the existence and stability of nonconstant steady state solutions branching from constant semi-trivial solution by using bifurcation theory.

Напомена: Aung Zou Mint је недавно одбранио докторат на Универзитету у Харбину у Кини и био је први представник Мјанмара (Бурма) на Хајделберг Лауреат Форуму 2019. Ово је свакако и прво предвање неког научника из Мјанмара међу математичарима у Србији.

Детаљи приступа ZOOM састанку:

Topic: Студентски семинар МИ САНУ
Time: Јул 13, 2020 13:00 Belgrade, Братислава, Љубљана
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 785 6375 9571
Password: 1DuQaL

Одбрана докторске дисертације Кхоле Алгали Ајлид

Одбрана докторске дисертације Кхоле Алгали Ајлиди: „Средње вредности мултипликативних аритметичких функција више променљивих зависних од НЗД и НЗС аргумената“, биће одржана у петак 17.07.2020.
године, у 11.00 часова на Математичком факултету на Студентском тргу бр.16.

Важне информације о индивидуалним мобилностима у оквиру Еразмус + програма

Универзитет у Београду је усвојио измене и нова правила за пријаву и реализацију индивидуалних мобилности у оквиру Еразмус+ програма. Нова правила важиће од 15. јула 2020. године, када се после дуже паузе очекује отварање позива за пријаву на Мобион платформи.

Допис проректора, проф. др Ненада Зрнића, са детаљним инфомацијама о важним изменама и новим појединостима везаним за објављивање конкурса и пријављивање за индивидуалне мобилности може се преузети ОВДЕ.

Одбрана докторске дисертације Браниславе Шандрих

Одбрана докторске дисертације Браниславе Шандрих: „Утицај класификације текста на примене у обради природних језика“, биће одржана у среду 08.07.2020. године, у 18.00 часова на Математичком факултету, на Студентском тргу бр.16.

Одбрана докторске дисертације Милане Грбић

Одбрана докторске дисертације Милане Грбић: „Рачунарске методе партиционисања и груписања у биолошким мрежама “, биће одржана у уторак 07.07.2020. године, у 12.00 часова у сали 718.

детаљније

Студентски семинар, 26. јун 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан онлајн, преко ZOOM платформе, у петак 26. јуна 2020. са почетком у 12 часова.

Предавач: Errol Drummond, Универзитет у Гронигену, Холандија

Наслов предавања: THE INTRODUCTION TO THE CIRCLE METHOD

Апстракт: The circle method was developed to help tackle Waring's problem of representing integers as sums of k^th powers of natural numbers. It has since been used with success to various number theoretic problems of an additive nature. We will look at how the method works in a general sense, and subsequently look at how it has been applied to the Goldbach conjectures.

Детаљи приступа ZOOM састанку:

Topic: Студентски семинар МИ САНУ
Time: Jun 26, 2020 12:00 Belgrade, Bratislava, Ljubljana

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 725 6506 8784
Password: 7ChY8A

DATATHON 2020 modeling такмичење за студенте Универзитета у Београду

Raiffeisen банка је заједно са Математичким факултетом Универзитета у Београду, организовала DATATHON 2020 modeling такмичење за студенте Универзитета у Београду крајем марта 2020. године.

И поред ванредних околности учесници су успешно одговорили на изазов и изненадили квалитетом рада и садржајним презентацијама, тако да је Raiffeisen банка, уместо три награде, одлучила да награди четири најбоља кандидата. Међу најбоље пласираним кандидатима су и студенти Математичког факултета Младен Добрашиновић (прва награда) и Нађа Огњеновић (трећа награда).

Више информација на:

детаљније

Семинар Катедре за рачунарство и информатику, 24. јун 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан у среду, 24. јуна 2020. на Студенстком тргу 16 (највероватније сала 718) са почетком у 18 часова.

У оквиру састанка Семинара, биће представљена два предлога тема докторске дисертације.

Колегиница Јасмина Јовановић ће у 18 часова представити свој предлог: "Развој предиктора за класификовање секвенци".

Након тога ће уследити излагање колегинице Ане Јеловић: "Примена поновака у предвиђању Т-ћелијских епитопаа".

Више детаља можете пронаћи на http://computing.matf.bg.ac.rs/

детаљније

Семинар за рачунарство и примењену математику, 23. јун 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан на даљину, у уторак 23. јуна 2020. са почетком у 14:15 часова.

Предавач: Александар Јовић, Математички факултет, Универзитет у Београду

Наслов предавања: КУН-ТАКЕРОВИ УСЛОВИ ОПТИМАЛНОСТИ У ВЕКТОРСКОЈ ОПТИМИЗАЦИЈИ

Апстракт: У овом предавању размотрићемо услове оптималности за добро познат гладак проблем оптимизације по непрекидном времену. Неки претходни услови оптималности за глатке и неглатке проблеме су некоректни, јер су добијени коришћењем погрешних теорема из литературе. Проблем је разматран у концепту Парето оптималности.

Праћење предавања могуће је искључиво преко линка https://miteam.mi.sanu.ac.rs/asset/qChPcMcAoji9JH5Dc

Приступ је слободан и није потребно да се слушаоци логују.