Студентски семинар, 28. фебруар 2020.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 28. фебруара 2020. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 12 часова.

Предавач: Стефан Ивковић, Математички институт САНУ

Наслов предавања: ПОЛУ-ФРЕДХОЛМОВИ ОПЕРАТОРИ НА ХИЛБЕРТОВИМ C*-МОДУЛИМА И ОДГОВРАЈУЋИ СПЕКТРИ

Апстракт:
На претходном предавању смо дефинисали A-Фредхолм оператор на стандардном модулу над јединичном C*-алгебром A и изложили смо резултате Мишченка. Дефинисали смо такође полу-А-Фредхолм операторе и изложили неке од резултата из рада "Semi-Fredholm theory on Hilbert C*-modules’". На овом предавању ћемо изложити остале резултате из истог рада. Затим ћемо дефинисати уопштене спектре у центру C*-алгебре од оператора на Хилбертовим C*-модулима и презентоваћемо резултате из рада "On compressions and generalized spectra of operators over C*-algebras".

Нажалост није могуће оставити коментар.