Семинар за рачунарство и примењену математику, 10. мај 2016.

Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 10. маја 2016. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15 часова.

Предавач: Драган Радојевић, Институт Михајло Пупин, Београд

Наслов предавања: РЕАЛНО-ВРЕДНОСНА РЕАЛИЗАЦИЈА КОНАЧНЕ БУЛОВЕ АЛГЕБРЕ: ИНТЕРПОЛАТИВНА БУЛОВА АЛГЕБРА (ИБА) - ТЕОРИЈСКЕ ОСНОВЕ И ПРИМЕНА

Апстракт: Конвенционалне више-вредносне логике, фази логика, теорија фази скупова, фази релације, за разлику од класичне (дво-вредносне) логике, класичне теорије скупова, теорије класичних релација, нису у Буловом оквиру, тј. нису Буловски конзистентна генерализација класичног случаја.

У овом прегледном раду дају се основе оригиналне реално-вредносне реализације коначне Булове алгебре - Интерполативна Булова алгебра (ИБА) која чува све аксиоме и теореме у више-вредносним и/или реално-вредносним случајевима.

Овај приступ биће илустрован на репрезентативним примерима.

Нажалост није могуће оставити коментар.