Семинар за рачунарство и примењену математику, 1. октобар 2013.

Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 1. октобра 2013. са почетком у 14:15 у сали 301ф, Математичког института САНУ.

Предавачи: др Маријана Деспотовић-Зракић, доц. др Зорица Богдановић, Факултет организационих наука, Београд

Наслов предавања: РАЗВОЈ CLOUD ИНФРАСТРУКТУРЕ ЗА СЕРВИСЕ ЕЛЕКТРОНСКОГ ОБРАЗОВАЊА

Садржај: Савремени системи електронског образовања обухватају већи број хетерогених апликација и сервиса које захтевају различите платформе, оперативне системе и развојна окружења.

Примарни циљ предавања је развој модела свеобухватне, скалабилне и поуздане инфраструктуре засноване на cloud-у, која омогућава интеграцију и достављање сервиса електронског образовања студентима и наставницима.

Развијени модел је имплементиран у оквиру Лабораторије за електронско пословање, Факултета организационих наука. Моделом су обухваћени следећи сервиси: интранет портал, Моодле LMS, систем за управљање пројектима, CRM сервиси, ELAB cloud, управљање фајловима преко веба, хостинг сервиси, апликација за учење симулације, сервиси мобилног образовања, и edutainment сервиси.

Кључне речи: електронско образовање, сервиси електорнског образовања, cloud computing

Оставите ваш коментар:

(опционо)