Odeljenje za mehaniku, 21. april 2021.

Naredni sastanak Seminara biće održan u sredu, 21. aprila 2021. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 18 časova.

Predavač: Nikola Mutavdžić, Matematički institut SANU

Naslov predavanja: OSOBINE KLASA HOLOMORFNIH FIKCIJA, VEZANE ZA DžEKOVU I ŠVARCOVU LEMU (JACK'S AND SCHWARZ'S LEMMA)

Apstrakt:
U ovom izlaganju će biti reči o rastu funkcija koje pripadaju klasi holomorfnih, $\alpha$-zvezdastih funkcija, kao i izvesnih uopštenja ove klase. Nakon toga biće predstavljeno uopštenje metoda korišćenog u dokazu ovih rezultata, koji ćemo nazvati pristup korišćenjem Džekove leme. Iz ovog rezultata, inicijalni rezultat vezan za zvezdaste funkcije iskrsava kao specijalan slučaj. U završnici će biti prikazani primeri konkretnih gornjih i donjih ograničenja rasta izvesnih klasa holomorfnih funkcija, koji se baziraju na principu subordinacije.

Napomena: Mole se zainteresovani da svoj dolazak na predavanje najave mejlom na mehanika@turing.mi.sanu.ac.rs.

Tokom sastanaka je neophodno poštovanje propisanih mera zaštite.