Семинар за рачунарство и примењену математику, 3. новембар 2015.

Наредни састанак Семинара за рачунарство и примењену математику биће одржан у уторак, 3. новембра 2015. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15 часова.

Предавач: Соња Ишљамовић, Факултет организационих наука

Наслов предавања: МОГУЋНОСТИ ПРЕДВИђАЊА УСПЕХА СТУДИРАЊА КОРИШЋЕЊЕМ КОНЦЕПТА ПОСЛОВНЕ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ

Апстракт: Једну од основних парадигми напретка савременог друштва, заснованог на техничко-технолошком развоју и глобалном пословању представља континуално образовање и стално усавршавање. Откривање законитости у подацима из области едукације (енг. Educational Data Mining) представља нову научну област, као једну од дисциплина пословне интелигенције, а бави се развојем метода за истраживање и утврђивање законитости у подацима који долазе из области едукације и користи своје методе ради бољег разумевања понашања студената и реализације наставног процеса. Могућности примене пословне интелигенције у образовању, огледају се у идентификовању кључних чинилаца успеха студената ради побољшања високошколског образовног процеса. Утврђивање најзначајнијих варијабли о студенту, од средине из које долази и завршене средње школе, успеха на првој години основних академских студија, преко њиховог утицаја и корелације са целокупним успехом студирања, до могућности прецизног предвиђања успеха на крају студија, применом метода, техника и алата пословне интелигенције, представља централни предмет истраживања и предавања. Предлог оригиналног софтверског решења за анализу, праћење и предвиђање успеха студената на основним академским студијама, као део интегрисаног портала за размену знања и информација на релацији студент-факултет, над базом студената Факултета организационих наука, Универзитета у Београду, биће такође представљен у оквиру излагања.

Нажалост није могуће оставити коментар.