Семинар за геометију, образовање и визуелизацију са применама, 22. октобар 2015.

Наредни састанак семинара биће одржан у четвртак, 22. октобра 2015. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 17:15.

Предавач: Божидар Јовановић, Математички институт САНУ

Наслов предавања: ВИРТУЕЛНИ БИЛИЈАРИ НА КВАДРИКАМА У ПСЕУДО-ЕУЛИДСКИМ ПРОСТОРИМА

Апстракт: Посматрамо виртуално билијарно пресликавање на симетричним квадрикама унутар псеудо-Еуклидских простора. Испоставља се да метода може да се пренесе на билијаре у пројективним просторима, а специјално на билијаре унутар симетричних квадрика на сфери и хиперболичком простору.

Истраживање је инспирисано радовима Владимира Драговића и Милене Радновић и изведено је у сарадњи са Владимиром Јовановићем, Универзитет у Бања Луци.

Нажалост није могуће оставити коментар.