Одељење за математику, 28. фебруар 2014.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 28. фебруара 2014. са почетком у 14 часова у сали 301ф, Математичког института САНУ.

Предавачи: Милош Савић, Мирјана Ивановић, Милош Радовановић, Зоран Огњановић, Александар Пејовић, Татјана Јакшић Кругер

Наслов предавања: eLib - еЕЛЕКТРОНСКА БИБЛИОТЕКА МАТЕМАТИЧКИХ ЧАСОПИСА

Садржај: Након скоро 10 година постојања eLib, архив електронских издања домаћих математичких часописа, је постао део европске дигиталне математичке библиотеке EuDML.

У првом делу излагања биће речи о настанку и развоју овог дигиталног репозиторијума у Математичком институту САНУ.

У наставку биће презентовани резултати анализе мреже сарадње истраживача екстраховане из eLib библиографских записа. Испитиван је контекст у коме мрежа еволуира (динамика броја радова/аутора по години), базичне карактеристике радова и аутора, те карактеристике структуре и еволуције мреже у периоду од 1932. до 2011. године.

Такође, испитиван је однос између метрика продуктивности аутора и метрика њихове централности у мрежи сарадње.

Оставите ваш коментар:

(опционо)