Семинар за геометрију, визуализацију и образовање са применама, 7. новембар 2013.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак 7. новембра 2013. са почетком у 17:15 часова у сали 301ф, Математички институт САНУ.

Наслов предавања: Утисци са летње школе одржане септембра 2013. у Берлину BMS/SFB

Предавачи: Милош Ђорић, Тијана Шукиловић, Математички факултет у Београду

Детаљније: Биће представљени утисци са летње школе одржане септембра 2013. у Берлину BMS/SFB Summer School: Discrete Differential Geometry, (website http://www.discretization.de/en/bms-summer-school-2013/) као и кратак приказ неких од одржаних предавања:

• Pentagram map
  • Projective differential geometry of surfaces: integrable structure and discretization
  • Conformal deformations of surfaces
  • A unified approach to smooth and discrete curvatures using Cartan's moving frames
  • Geometric Reconstruction from Images, Novel Algorithms of 3D Shape Analysis, Convex Relaxations for Image Segmentation
  • An introduction to Teichmüller theory from the triangulation point of view.

Оставите ваш коментар:

(опционо)