Одељење за математику, 8. новембар 2013.

Наредни састанак Одељења за математику биће одржан у петак, 8. новембра 2013. са почетком у 14 часова у сали 301ф, Математичког института САНУ.

Предавач: Др Иља Гогић, Департман за Математику, Универзитет у Загребу

Наслов предавања: НЕКОМУТАТИВНА РАЗГРАНАТА НАТКРИВАЊА

Садржај: A. Pavlov и E. Troitsky су у свом недавном раду "Quantization of branched coverings", Russ. J. Math. Phys. 18 (2011), 338-352, увели појам некомутативног разгранатог наткривања као пара $(A,B)$, који се састоји од униталне $C^*$-алгебре $A$ и њене униталне $C^*$-подалгебре $B$, за којег постоји увјетно очекивање $E:A\rightarrow B$ (тополошки) коначног индекса. У овом предавању проматрат ћемо класу некомутативних разгранатих наткривања за случај када је $A$ унитална $C(X)$-алгебра, а $B=C(X)$ ($C^*$-алгебра непрекидних комплексних функција на компактном Hausdorffовом простору $X$). Ово је заједнички рад с E. Blanchardom, Institut de Mathematiques de Jussieu, Paris.

Оставите ваш коментар:

(опционо)