Potpisan Aneks sporazuma o Saradnji između Univerziteta u Beogradu i Univerziteta Crne Gore, 23. novembar 2023.

U Rektoratu Univerziteta u Beogradu, 23. novembra 2023. godine potpisan je Aneks važećeg Sporazuma o saradnji između Univerziteta u Beogradu i Univerziteta Crne Gore. Aneks je nastao na inicijativu Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Departmana za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, imajući u vidu zajednički interes u istraživanju, razvoju i promociji matematičkih i računarskih nauka. Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Matematički fakulteta Univerziteta u Beogradu već imaju intenzivnu saradnju, a formalizacijom u vidu aneksa se omogućavaju praktična rešenja i preciznije definišu uslovi saradnje između ove dve institucije. Aneksom je omogućeno da dva fakulteta mogu potpisivati posebne ugovore o saradnji, razmenjivati studente, akademsko i stručno osoblje i sprovoditi zajedničke istraživačke aktivnosti, projekte, kurseve, konferencije, seminare i predavanja.

Dokument su, u Rektoratu u Beogradu, potpisali u ime Univerziteta u Beogradu rektor prof. dr Vladan Đokić i dekan Matematičkog fakulteta prof. dr Zoran Rakić, a u ime Univerziteta Crne Gore rektor prof. dr Vladimir Božović i dekan Prirodno matematičkog fakulteta prof. dr Miljan Bigović. U srdačnom razgovoru rektora i dekana obostrano je zaključeno da postoje izuzetne mogućnosti za unapređenje akademskih odnosa, posebno u oblasti matematike i računarstva, ali i u oblasti astronomije i astrofizike.

Informacija o ovom događaju dostupna je i na sajtu UB: https://www.bg.ac.rs/sr/vest.php?id=2341