Seminar za analizu, 22. jun 2023.

Naredni sastanak Seminara biće održan onlajn u četvrtak, 22. juna 2023. sa početkom u 12 časova.

Predavač: Petar Melentijević, Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu

Naslov predavanja: L^p NORMA "ODSEČENIH" RISOVIH TRANSFORMACIJA I BEZDIMENZIONA OCENA MAKSIMALNIH RISOVIH TRANSFORMACIJA

Apstrakt: Koristeći reprezentaciju odsečene Risove transformacije kao konvolucionog operatora i precizne ocene odgovarajućeg množioca dobijamo konstruktivnu bezdimenzionu ocenu maksimalne Risove transformacije R_j za p>=2. Takođe, pokazujemo kontraktivnost odsečene Risove transformacije u odnosu na Risovu transformaciju dobijajući kao posledicu i njenu tačnu normu. Predavanje se zasniva na zajedničkom radu sa Jian-Feng Zhu-om i Jinsong Liu-om, kao i na radovima Kucharskog, Wrobela i Zienkiewich-a koji prethode ovom rezultatu.

Link za pristup predavanju:
Passcode: 7h6KR