Семинар за рачунарство и примењену математику, 4. новембар 2025.

Наредни састанак Семинара биће одржан онлајн у уторак, 4. новембра 2025, у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15. 

Предавачи: др Ива Војиновић, Универзитет у Београду – Факултет организационих наука

Наслов предавања: СЕРВИСИ ПАМЕТНОГ ГРАДА ЗА ИНКЛУЗИЈУ ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ И СТАРИХ ЛИЦА

Апстракт: 

Проблем који се разматра у овом предавању су сервиси паметних окружења који на одрживи начин подржавају инклузију особа са инвалидитетом, пружајући им погодности и олакшавајући свакодневни живот. Разматране су комбинације паметних сервиса и постојећих интелигентних решења које пружају највећу вредност особама са инвалидитетом за самостално обављање свакодневних активности у урбаној средини. Испитана је спремност за коришћење одрживих инклузивних паметних сервиса од стране особа са инвалидитетом и старих лица. Резултати указују на позитивну склоност ка услугама паметних градова у свим демографским групама. Фактори једноставности коришћења и могућности за друштвено ангажовање идентификовани су као кључни покретачи усвајања паметних технологија у разматраном контексту.

Напомена: Предавања можете пратити на даљину. Све информације су доступне на страници: https://miteam.mi.sanu.ac.rs/asset/qGapAHyEBad2FDwXR