Сећање на академика Милосава Марјановића

Академик Милосав Марјановић преминуо је 9. маја 2023. године.

Цео свој радни век провео је на Природно - математичком факултету у Београду на ком је дипломирао математику 1955. године. За редовног професора Природно - математичког факултета изабран је 1980. године.

Предано је радио на унапређењу наставе математике на Београдском универзитету, обнављајући садржајно и методолошки постојеће курсеве, али и уводећи нове, као што су Алгебарска топологија, Теорија категорија, Теорија Морса. Аутор је бројних универзитетских уџбеника, међу којима се издвајају: "Метрички простори", "Стилтјесов и Лебегов интеграл" (Научна књига, Београд, 1968), "Математичка анализа" (Научна књига, Београд, 1983), "Топологија" (Математички факултет, Београд, 1990), "Методика математике" (Учитељски факултет, Београд 1996).

Дуго година се бавио и питањима наставе математике у основним и средњим школама, држећи велики број стручних предавања, пишући стручне чланке и уџбенике за основну и средњу школу.

Опширнија биографија академика Милосава Марјановића на линку.

Нажалост није могуће оставити коментар.