Семинар Геометрија и примене, 9. фебруар 2023.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 9. фебруара 2023, у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 17.15 часова.

Предавач: Филип Јевтић, Математички институт САНУ

Наслов предавања: ГЕНЕРАЛИЗОВАНИ ТОНЕЦ

Апстракт:
Тонец - специфична реализација тродимензионог торуса - представља тонални простор (у односу на равномерно темперовање). Први га је описао Леонард Ојлер у својој монаграфији о теорији музике из 1739. У XИX веку је "реоткривен" и стекао централно место у тзв. нео-Риманској теорији хармоније. У предавању ћемо изложити скорашње резултате (Јевтић и Живаљевић 2021) комбинаторне геометрије о класи симплицијалних комплекса који га уопштавају.

Напомене:
- Предавање неће бити могуће пратити онлајн и неће бити снимано.
- Следећег четвртка 16.2.2023. неће бити предавања због празника. Предавања на Семинару се настављају од 23. фебруара 2023. у континуитету.

Нажалост није могуће оставити коментар.