Изложба посвећена Милутину Миланковићу

Дом ученика средњих школа Милутин Миланковић почетак школске 2021/2021 године обележава изложбом посвећеном једном од наших највећих научника, Милутину Миланковићу. Изложба је реализована у
сарадњи са “Центром за промоцију науке”.
Циљ изложбе је подизање нивоа едукативних садржаја у Дому. Назив изложбе је “Животни циклуси Милутина Миланковића” коју чине 5 целина:
1. Миланковић као ђак;
2. Миланковић као инжењер;
3. Миланковић као климатолог;
4. Миланковић као астроном;
5. Миланковић као популаризатор науке

Целине су постављене на “ваљковима” који су осликани ликом и делом прослављеног научника, и у складу су са “причом” која испуњава унутрашњост и спољашњост сваког ваљка.
Посетиоци изложбе у једном ваљку имају инсталиран и таблет са слушалицама, на којем се приказује и кратак филм о Миланковићу. Таблет је подешен тако да се филм емитује 24 сата.
Изложба ће трајати до краја септембра.

Нажалост није могуће оставити коментар.