Ускоро конкурс за упис на мастер студије Индустрија 4.0

Нови мастер студијски програм Индустрија 4.0, који заједно реализују Машински и Математички факултет Универзитета у Београду, добио је недавно званичну акредитацију Националног акредитационог тела (НАТ), као и дозволу за рад ресорног министарства. Конкурс за упис у прву годину мастер студија Индустрија 4.0 у школској 2019/2020. години биће расписан већ почетком фебруара.

Мастер академске студије Индустрија 4.0 представљају најсавременији концепт образовања стручњака за индустрију коју сачињавају тзв. „паметне“ фабрике и први је, такве врсте, на нашим просторима.

Програм је настао кроз подстицај Владе Републике Србије, а изабран је на јавном конкурсу који је, на идеју Иницијативе ”Дигитална Србија”, реализовало Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Више информација о овом студијском програму можете погледати у Водичу кроз мастер академске студије Индустрија 4.0, као и Књизи предмета.

Детаљније можете видети на: https://vesti.mas.bg.ac.rs/?p=13456

Нажалост није могуће оставити коментар.