Геометрија, образовање и визуализација са применама, 12. и 19. децембар 2019.

Наредна два састанака Семинара биће одржана 12. и 19. децембра  2019. у сали 301f Математичког института САНУ са почетком у 17:15.

Предавач: Ивко Димитрић, Pennsylvania State University

Наслов предавања: CR ПОДМНОГОСТРУКОСТИ НИСКОГ ЧЕНОВОГ ТИПА У КОМПЛЕКСНИМ ПРОСТОРНИМ ФОРМАМА

Апстракт: Користећи стандарно утапање комплексног пројективног и комплексног хиперболичног простора у одговарајући (псеудо) еуклидски простор изучавају се CR подмногострукости Ченовог типа 2 и 3. У том контексту биће изложени резултати о холоморфним (Келеровим) подмногострукостима, тотално реалним подмногострукостима и реалним и комплексним хиперповршима комплексних просторних форми. Уз навођење раније добијених резултата и примера изложиће се и резултати о непостојању извесних врста подмногострукости типа 2 и 3, који су добијени у заједничком раду са Мирјаном Ђорић.

Нажалост није могуће оставити коментар.