Студентски семинар, 4. септембар 2019.

Редовни састанак Семинара биће одржан у среду, 4. септембра 2019. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 12 часова.

Предавач: Марко Митровић, Универзитет Јејл

Наслов предавања: СУБМОДУЛАРНОСТ И МАШИНСКО УЧЕЊЕ

Апстракт:
Субмодуларне функције су дискретне функције где се додатна вредност сваког елемента смањује што више елемента смо већ додали у постојећи скуп. Једна од главних предности субмодуларних функција је чињеница да је теоретски доказано да могу да се приближно оптимизују у линеарном времену. Предавање се састоји од кратког увода у субмодуларне функције и неколико примера како субмодуларне функције могу да се користе за машинско учење.

Биографија предавача:
Марко Митровић (http://campuspress.yale.edu/markomitrovic/) је докторант рачунарства на Yale универзитету у САД, дипломирао је математику  и рачунарство на Simon Fraser универзитету у Ванкуверу. Радио је за Facebook и Google.

Нажалост није могуће оставити коментар.