Студентски семинар, 25. април 2019.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 25. априла 2019. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 12:30.

Предавач: Стеван Гајовић, Универзитет у Гронингену

Наслов предавања: РАЦИОНАЛНИ ТРОУГЛОВИ СА ИСТИМ ОБИМОМ И ПОВРШИНОМ

Апстракт: Рационалан троугао је троугао чије су све три странице рационалне дужине. Из угла аритметике, главне инваријанте рационалних троуглова су обим и површина. Из тог разлога се намеће питање да ли можемо да користимо обим и површину у класификацији оваквих троуглова. Природно се јавља једно питање. Да ли постоје различити рационални троуглови истих обима и површина? Ми ћемо се фокусирати на случај када је један од рационалних троуглова једнакокрак, а други правоугли. Као додатак, на крају ћемо поставити исто питање у случају специјалних врста троуглова и ромбова.

Нажалост није могуће оставити коментар.