Семинар за рачунарство и примењену математику, 24. април 2018.

Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 24. априла 2018. у сали 301ф  Математичког института САНУ са почетком у 14:15 часова.

Предавач: Славица Радосављевић, Висока ICT школа

Наслов предавања: ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА ПРОШИРЕНЕ РЕАЛНОСТИ У СТРУЧНОМ ВИСОКОШКОЛСКОМ ОБРАЗОВАЊУ

Апстракт: Стручне високошколске установе имају задатак да кроз студијске програме припреме студенте за специфичности рада у привреди. Предмети који се односе на практичну наставу носе највећи терет оспособљавања студената, па је за њихову реализацију битно да се студентима омогући адекватна настава и једноставан приступ наставним садржајима. Мобилно учење у односу на традиционално учење, нуди нове могућности приступа наставним садржајима. Модел мобилног учења базиран на примени технологије проширене реалности представљен је у циљу унапређења приступа наставним садржајима од стране студената. Модел је показао да се применом проширене реалности брже реализују постављени задаци, у односу на реализацију помоћу штампаних материјала. Ефикасност израде задатака помоћу проширене реалности је већа у односу на ефикасност израде задатака традиционалним путем. Поред наведених предности, издвајају се искуства студената везана за сигурност у раду помоћу проширене реалности.

Нажалост није могуће оставити коментар.