Вероватносне логике, 17. октобар 2017.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 17. октобра 2017. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 15 часова.

Предавач: Ненад Б. Крџавац, University College Cork, Ireland

Наслов предавања: ПРИСТУП ПОДАЦИМА СМЕШТЕНИМ У БАЗАМА ПОДАТАКА ПРЕКО ВЕРОВАТНОСНИХ ОПИСНИХ ЛОГИКА

Апстракт: У излагању се дају основни појмови и принципи приступа подацима смештеним у базама података, преко једне класе вероватносних описних логика. Основна идеја је да се конjуктивни упит презаписује у формуле предикатског рачуна првог реда. База знања дате класе вероватносних описних логика се проширује незавнисним вероватносним догађајима. Током излагања се приказује и један пример приступа подацима смештним у базама података, а преко базе знања записане језиком дате класе описних логика.

Нажалост није могуће оставити коментар.