Семинар за механику, 18. октобар 2017.

Наредни састанак Семинара биће одржан у среду, 18. октобра 2017. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 18 часова.

Предавач: Душан Арсеновић, Институт за физику, Београд

Наслов предавања: НЕОЧЕКИВАНО ПОЈАВЉИВАЊЕ ХАМИЛТОНОВЕ ДИНАМИКЕ У КВАНТНОЈ МЕХАНИЦИ

Апстракт: Формални опис класичне и квантне механике је веома различит. Математички објекти који служе за описивање стања у једној и другој теорији нису директно упоредиви. Ово је историјски довело до дискусија око интерпретације појмова који су уведени у квантној механици. Нуспроизвод тога је Бомова механика која је у формулацији и примени класичног типа, мада није у Хамилтоновој форми. Ипак постоји запис Шредингерове једначине у коме се појављују фазне променљиве и Хамилтонова динамика.

Нажалост није могуће оставити коментар.