Извештај са Међународног сајма образовања

Математички факултет се и ове године представио на 6. Међународном сајму образовања у хотелу Континентал, у периоду од четвртка, 12. марта, до суботе, 14. марта 2009. И овога пута наступили смо на заједничком станду Универзитета у Београдуа у хотелу Континентал, у периоду од четвртка, 12. марта, до суботе, 14. марта 2009. И овога пута наступили смо на заједничком станду Универзитета у Београду заједно са следецим факултетима:

• Правни факултет
  • Учитељски факултет
  • Факултет безбедности
  • Факултет спорта и физичког васпитања
  • Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију
  • Машински факултет
  • Саобраћајни факултет
  • Факултет организационих наука
  • Технолошко-металуршки факултет
  • Шумарски факултет
  • Рударско-геолошки факултет
  • Електротехнички факултет
  • Факултет за физичку хемију
  • Физички факултет

У оквиру представљања на сајму, осим представника факултета који су одговарали на питања многобројних посетилаца и делили штампани материјал,  био је организован и мини
квиз за ученике "Матис за све" у суботу, 14. марта са почетком у 12 сати.

Намера нам је била да и овом приликом заједнички радимо на популаризацији математике међу омладином, као и да се  ангажујемо на побољшању резултата забележених након ПИСА тестирања 2006. године. Наиме, према тим резултатима наша земља заузела је 41. место од 57 земаља учесница, а наши петнаестогодишњаци су два пута више неписмени, у функционалном смислу, од деце из земаља ОЕЦД.
43 одсто наших испитаника, који су радили тест из математике, функционално је неписмено, док је тај просек у ОЕЦД 21 одсто, с тим што овде треба поменути и чињеницу да су наши најбољи ученици и на ПИСА тестовима остваривали најбоље резултате, али су наси просецни уценици били далеко испод просека ОЕЦД.

Такође се као интересантан податак може навести и то да су наши ученици изузетно анксиозни. Према подацима објављеним у извештају Квалитет и праведност образовања у Србији у ПИСА огледалу, аутора др Драгице Павловић-Бабић и др Александра Бауцала са Филозофског факултета у Београду, наша земља је чак на 8. месту по анксиозности код ученика и то посебно при проверама њиховог знања из математике, што свакако утице на укупно постигнуће.

Оставите ваш коментар:

(опционо)