Семинар за Геометрију, образовање и визуелизацију са применама, 26. јун 2014.

Наредни састанак семинара за Геометрију, образовање и визуелизацију са применама биће одржан у четвртак, 26. јуна 2014, са почетком у 17:15h у сали 301ф Математичког института САНУ.

Предавач: Ивко Димитрић, Pennsylvania State University

Наслов предавања: CR-подмногуструкости ниског типа и неки отворени проблеми

Садржај: Сумираће се неки резултати о подмногострукостима пројективних простора који су ниског типа (1, 2, или 3) преко стандардног утапања ових простора помоћу пројективних оператора. Посебна пажња је посвећена CR подмногострукостима неуклидских комплексних просторних форми и проблемима класификације истих које су типа два у (псеудо) еуклидском простору хермитских матрица. Биће наведени и неки отворени проблеми у оквиру ове тематике који би могли бити од користи младим истраживачима у области диференцијалне геометрије подмногострукости.

Оставите ваш коментар:

(опционо)