Семинар за рачунарство и примењену математику, 24. јун 2014.

Наредни састанак семинара биће одржан у уторак, 24. јуна 2014, са почетком у 14:15 часова у сали 301ф, Математичког института САНУ.

Предавач: Константин Симић, Факултет организационих наука

Наслов предавања: МОДЕЛ ИНФРАСТРУКТУРЕ Е-ОБРАЗОВАЊА БАЗИРАН НА ИНТЕРНЕТУ ИНТЕЛИГЕНТНИХ УРЕЂАЈА

Садржај: Поред традиционалног учења, велики број универзитета и других образовних институција широм света користи системе за електронско образовање. Наведени системи се могу проширити и интегрисати са тзв. "паметним окружењима" која применом концепта Интернета интелигентних уређаја (Internet of Things) олакшавају и прилагођавају процес учења. Интернет интелигентних уређаја подразумева повезивање различитих и разнородних уређаја на Интернет, најчесце сензора и актуатора. Паметни уређаји се могу повезати у безичне сензорске мреже које прикупљају сирове податке и прослеђују их серверима на обраду. У оквиру овог излагања биће приказан предлог модела за унапређење образовног процеса у оквиру високошколске образовне установе применом Интернета интелигентних уређаја.

Оставите ваш коментар:

(опционо)