[RG] Informacije vezane za predaju projekata u roku JUN1
22. Maj, 2020

Rokovi za predaju projekata:

Prvi rok za predaju projekata na pregledanje: 29.05.2020, 18h. Sugestije i primedbe za prvi rok ce vam biti poslane do 1.06.2020.

Drugi rok za predaju projekata na pregledanje: 05.06.2020, 18h. Sugestije i primedbe za drugi rok ce vam biti poslane do 8.06.2020.

Finalni rok za predaju projekata na pregledanje i konacno ocenjivanje: 12.06.2020, 18h. Broj poena koje ste osvojili na finalnom roku ce biti okaceni na sajtu do 16.06.2020.

Datum online odbrane projekata: 14.06.2020

Predaja i odbrana projekata:

Zbog trenutne zdravstvene situacije u ovom roku nece biti odrzane odbrane projekata na isti nacin kao sto je to bio slucaj u prethodnim rokovima. Potencijalno ce bice odrzane online odbrane projekata manjem broju studenata i to preko zoom platforme za sta cete biti naknadno informisani.

Predavanje projekata u jednom od prva dva roka za predaju (29.05.2020 ili 05.06.2020) je obavezno. Nakon predaje cete dobiti informaciju o tome da li vas projekat zadovoljava sve uslove, sugestije oko toga kako mozete da doradite projekat i da li je za vas projekat dorada neophodna. Ako zelite mozete predati projekat i u prvom i u drugom roku.

Za svaki rok ce biti pregledani projekti u stanju u kojem su se nalazili po zavrsetku roka za predaju (stanje repozitorijuma 29.05.2020, u 18h u prvom roku; stanje repozitorijuma 05.06.2020, u 18h, u drugom roku; stanje repozitorijuma 12.06.2020, u 18h, u finalnom roku)

Na sajtu ce naknadno biti okacene forme za prijavu/predaju projekata u odgovarajucim rokovima.

Neophodni uslovi i bodovanje projekata:

Da bi projekat bio pregledan, neophodno je da sadrzi :

• README.md fajl, u kojem se moraju nalaziti kratak opis projekta, opis pokretanja projekta (npr. koriscenjem makefile-a), sve bilblioteke koje su koriscene kao i kratko uputstvo kako ih instalirati.
  • implementacije osnovnih tema kojima smo se bavili na kursu kao sto su (bar privid) 3D animacije, interaktivnost, osvetljenje i teksture.
  • bar 3 izvestaja koji prate tok rada projekta sa screenshotovima trenutnog stanja projekta na wiki stranama (https://help.github.com/en/enterprise/2.13/user/articles/adding-or-editing-wiki-pages). Izvestaji moraju biti adekvatno vremenski udaljeni, bar tri dana izmedju svaka dva izvestaja.
  • za studente koji prenose projkat iz prethodne godine dorada je neophodna, kao i dogovor sa asistentom oko detalja dorade.

Bodovace se:

• implementacija
  • kompletnost projekta
  • slozenost i originalnost teme
  • izvestaji
  • uredjenost repozitorijuma (kod podeljen u vise fajlova, organizacija fajlova unutar repozitorijuma, itd.)
  • dokumentovanost koda (dovoljno je ukratko objasniti prilikom deklaracije funkcije sta radi i potencijalno dodati opis ulaznih i povratnih parametara. kompleksnije delova koda bi takodje trebalo zakomentarisati).

(opciono)

(neće biti prikazano)

(Kliknite na sliku ako ne mozete da procitate!)
CAPTCHA!

Tekući kursevi