Rešiti na SQL-u:

1. Za studenta koji ima ocenu 8 ili 9 izračunati iz koliko ispita je dobio ocenu 8 i iz koliko ispita je dobio ocenu 9. Izdvojiti indeks studenta, broj ispita iz kojih je student dobio ocenu 8 i broj ispita iz kojih je student dobio ocenu 9.
  2. U tabelu dosije uneti novog studenta Marka Markovica sa indeksom 28/2012, koji je rođen 10.5.1990. godine u Kragujevcu.
  3. Uneti u bazu MSTUD podatke o predmetima:
  4. Uneti podatke o polaganju ispita iz predmeta Programiranje 2 za studente rođene 1994. godine. Studenti su polagali u junskom ispitnom roku 2015. godine i svi su dobili ocenu 9.
  5. Iz baze izbrisati podatke o studentima rođenim 1990. godine.
  6. Iz baze izbrisati ispite u kojima je polagan predmet Programiranje 2 ili predmet koji ima 15 bodova.
  7. Svim predmetima čija šifra počinje sa P povećati broj bodova za 20%.
  8. Svim studentima koji su u januaru 2015. godine polagali Analizu 1 promeniti rok u jun 2015. Datum polaganja staviti da je nepoznat.
  9. Predmetima koje su polagali studenti iz Beograda postaviti broj bodova na najveći broj bodova koji postoji u tabeli predmet.
  10. Pronaći studenta koji ima najviše položenih bodova. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta i broj položenih bodova.
  11. Za svakog studenta koji je položio između 15 i 25 bodova i čije ime sadrži malo ili veliko slovo o ili a izdvojiti indeks, ime, prezime, broj predmeta koje je polagao, broj predmeta koje je položio i prosečnu ocenu. Rezultat urediti prema indeksu.