Rešiti na SQL-u:

1. Izdvojiti ukupan broj studenata.
  2. Izdvojiti ukupan broj studenata koji bar iz jednog predmeta imaju ocenu 10.
  3. Izdvojiti ukupan broj položenih predmeta i položenih bodova za studenta sa indeksom 25/2014.
  4. Izlistati ocene dobijene na ispitima i ako je ocena jednaka 5 ispisati NULL .
  5. Koliko ima različitih ocena dobijenih na ispitima, a da ocena nije 5.
  6. Izdvojiti šifre, nazive i bodove predmeta čiji je broj bodova veći od prosečnog broja bodova svih predmeta.
  7. Za svaki predmet izračunati koliko studenata ga je položilo.
  8. Za svakog studenta rođenog 1995. godine, koji ima bar jedan položen ispit, izdvojiti broj indeksa, prosečnu ocenu, najmanju ocenu i najveću ocenu iz položenih ispita.
  9. Za svaku godinu ispitnog roka i predmet polagan u toj godini, pronaći najveću ocenu dobijenu na ispitima tog predmeta u toj godini. Izdvojiti godinu roka, naziv predmeta i najveću ocenu.
  10. Izdvojiti nazive predmeta koje je polagalo više od 5 različitih studenata.
  11. Za svaki rok koji je održan u 2015. godini i u kome su svi polagani ispiti i položeni, tj. nema ispita koji nije položen, izdvojiti oznaku roka, broj položenih ispita u tom roku i broj studenata koji su položili ispite u tom roku.
  12. Za svaki predmet izdvojiti broj studenata koji su ga polagali. Izdvojiti naziv predmeta i broj studenata. Rezultat urediti prema broju studenata koji su polagali predmet u opadajućem poretku.
  13. Za svakog studenta izdvojiti broj indeksa i mesec u kome je položio više od dva ispita (nije važno koje godine). Izdvojiti indeks studenta, ime meseca i broj položenih predmeta. Rezultat urediti prema broju indeksa i mesecu polaganja.
  14. Koliko ima studenata koji su položili više od 10 bodova.
  15. Za studenta koji ima ocenu 8 ili 9 izračunati iz koliko ispita je dobio ocenu 8 i iz koliko ispita je dobio ocenu 9. Izdvojiti indeks studenta, broj ispita iz kojih je student dobio ocenu 8 i broj ispita iz kojih je student dobio ocenu 9.