Rešiti na SQL-u:

1. Napraviti tabelu kandidati_za_upis u kojoj će se nalaziti podaci o prijavama za upis na fakultet. Tabela ima kolone: Definisati primarni ključ u tabeli kandidati_za_upis i strani ključ na tabelu studijskiprogram. Postaviti ograničenje za moguće vrednosti kolone pol.
  2. U tabelu kandidati_za_upis uneti novog kandidata Marka Markovića, muškog pola , koji je rođen u Kragujevcu, a prijavio se 12.11.2020. za studjski program Informatika (id 103).
  3. Iz tabele kandidati_za_upis ukloniti kolonu mestorodjenja.
  4. Postaviti uslov u tabeli kandidati_za_upis da bodovi za upis mogu biti samo između 0 i 100 i da je podrazumevan datum prijave datum izvršavanja naredbe.
  5. U tabelu kandidati_za_upis uneti nove kandidate sa podacima
  6. U tabelu kandidati_za_upis uneti kao kandidate studente koji imaju status Ispisan u tabeli dosije. Kao željeni studijski program navesti studijski program koji su studirali kada su se ispisali. Kao broj ostvarenih bodova za upis uneti vrednost 90.
  7. Iz tabele kandidati_za_upis obrisati podatke o kandidatima za koje je nepoznat broj bodova za upis.
  8. Iz tabele kandidati_za_upis obrisati podatke o kandidatima koji se zovu kao neki student koji ima položen ispit.
  9. Svim kandidatima za upis na fakultet koji su se prijavili u poslednja dva dana i imaju unet broj bodova za upis povećati broj bodova za upis za 20%.
  10. Ukloniti tabelu kandidati_za_upis .
  11. Na svim ispitima na kojima su u ispitnom roku jun1 2015. godine studenti polagali Analizu 1 promeniti rok u jan1 2015. Za datum polaganja staviti da je nepoznat.
  12. Predmetima koje su polagali studenti iz Beograda postaviti broj bodova na najveći broj bodova koji postoji u tabeli predmet.
  13. Napraviti tabelu student_ispiti koja ima kolone: Definisati primarni ključ i strani ključ na tabelu dosije.
  14. Tabeli student_ispiti dodati kolonu broj_prijavljenih_ispita koja predstavlja broj polaganih ispita. Dodati i ograničenje da broj polaganih ispita mora biti veći ili jednak broju položenih ispita.
  15. U tabelu student_ispiti uneti podatke za studente koji su polagali ispite.
  16. Obrisati tabelu student_ispiti.
  17. Izdvojiti nazive ispitnih rokova u kojima su svi predmeti iz kojih su ispite u tom roku prijavili studenti koji su fakultet upisali u novembru ili decembru položili studenti koji su fakultet upisali u septembru ili oktobru.
  18. Za svaki nivo kvalifikacije i smer sa tog nivoa izdvojiti: