Rešiti na SQL-u:

1. Izdvojiti indekse studenata koji su
  2. Za svaki ispit izdvojiti indeks, id_predmeta i dobijenu ocenu. Vrednost ocene ispisati i slovima. Ako je predmet nepoložen umesto ocene ispisati nepoložen.
  3. Klasifikovati predmete prema broju bodova na sledeći način: Izdvojiti naziv predmeta i kategoriju.
  4. Ispisati trenutno vreme.
  5. Ispisati trenutnog korisnika.
  6. Izračunati koji je dan u nedelji (njegovo ime) bio 4.11.2015.
  7. Za današnji datum izračunati
  8. Izdvojiti sekunde iz trenutnog vremena.
  9. Izračunati koliko vremena je prošlo između 6.8.2005. i 11.11.2008.
  10. Izračunati koji će datum biti za 12 godina, 5 meseci i 25 dana.
  11. Izdvojiti ispite koji su održani posle 28. januara 2015. godine.
  12. Pronaći ispite koji su održani u poslednjih 8 meseci.
  13. Za sve ispite koji su održani u poslednjih 5 godina izračunati koliko je godina, meseci i dana prošlo od njihovog održavanja. Izdvojiti indeks, naziv predmeta, ocenu, broj godina, broj meseci i broj dana.
  14. Izdvojiti indeks, ime, prezime, mesto rođenja i inicijale studenata. Ime i prezime napisati u jednoj koloni, a za studente rođene u Beogradu kao mesto rođenja ispisati Bg.
  15. Izdvojiti indeks, ime, prezime i mesto rođenja za svakog studenta. Ako je mesto rođenja nepoznato, umesto NULL vrednosti ispisati Nepoznato.
  16. Prikazati trenutno vreme u
  17. Ako je predmetima potrebno uvećati broj bodova za 20%
  18. Pronaći koji studenti su jedini dobili 10 iz nekog predmeta. Za studenta sa brojem indeksa GGGGBBBB izdvojiti indeks u formatu BBBB/GGGG.
  19. Za svaki ispitni rok koji je održan između 2000. i 2015. godine izdvojiti imena dana u kojima su polagani ispiti u tom roku. Izdvojiti naziv ispitnog roka i ime dana. Za ispitne rokove u kojima nije polagan nijedan ispit ili je datum polaganja nepoznat umesto dana ispisati 'nije bilo ispita ili je nepoznat datum'.

Zadaci za vežbu

Rešiti na SQL-u :

1. Izdvojiti ime i prezime studenata za koga važi da postoji student koji je godinu dana mlađi i koji je rođen u istom mestu.
  2. Pronaći nazive ispitnih rokova u kojima su polagali svi studenti koji imaju bar jednu ocenu 10.