Rešiti na SQL-u:

1. Prikazati podatke o ispitima čiji je datum nepoznat.
  2. Prikazati podatke o studentima i ispitima.
  3. Prikazati podatke o studentima i njihovim ispitima koji su održani 28.1.2015. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta, id predmeta i ocenu.
  4. Za svakog studenta izdvojiti predmete koje je položio. Prikazati indeks, ime i prezime studenta, naziv predmeta i ocenu.
  5. Izdvojiti podatke o studentima čije prezime sadrži malo slovo a na 4. poziciji i završava na malo slovo c i koji imaju ocenu 6, 8 ili 10 iz predmeta čija je šifra u intervalu [M105, P103].
  6. Izdvojiti parove predmeta koji imaju isti broj bodova. Izdvojiti šifre predmeta i broj bodova.
  7. Za svaki predmet izdvojiti naziv, godinu i oznaku roka u kojima je taj predmet polagan. Rezultat urediti prema nazivu predmeta.
  8. Za svaki ispitni rok izdvojiti naziv ispitnog roka i ocene koje su dobijene u tom roku. Rezultat urediti prema nazivu ispitnog roka.
  9. Izdvojiti parove student-ispit takve da je student rođen kada je održan ispit. Izdvojiti indeks studenta, datum rođenja, oznaku i godinu ispitnog roka. Prikazati i studente i ispite koji nemaju odgovarajućeg para i za njih umesto podataka o paru ispisati null vrednosti.
  10. Izdvojiti nazive predmeta koje je polagao student sa indeksom 22/2014.
  11. Izdvojiti indekse studenata koji su položili bar jedan predmet koji nije položio student sa indeksom 22/2014.
  12. Izdvojiti nazive predmeta koje je položio student sa indeksom 22/2014.
  13. Pronaći nazive predmeta koje su polagali svi studenti.
  14. Pronaći nazive ispitnih rokova u kojima su polagali svi studenti.
  15. Izdvojiti nazive predmeta koje su polagali svi studenti rođeni u Beogradu.
  16. Izdvojiti podatke o studentima koji su polagali sve predmete čiji nazivi počinju na Ge.