Rešiti na SQL-u:

1. Izdvojiti nazive predmeta koje je polagao student sa indeksom 22/2017.
  2. Izdvojiti ime i prezime studenta koji ima ispit položen sa ocenom 9.
  3. Izdvojiti indekse studenata koji su položili bar jedan predmet koji nije položio student sa indeksom 22/2017.
  4. Korišćenjem egzistencijalnog kvantifikatora exists izdvojiti nazive predmeta koje je položio student sa indeksom 22/2017.
  5. Izdvojiti naziv predmeta čiji je kurs organizovan u svim školskim godinama o kojima postoje podaci u bazi podataka.
  6. Izdvojiti podatke o studentu koji je upisao sve školske godine o kojima postoje podaci u bazi podataka.
  7. Izdvojiti indekse studenata koji su polagali u svim ispitnim rokovima.
  8. Izdvojiti indekse studenata koji su polagali u svim ispitnim rokovima održanim u 2018/2019. šk. godini.
  9. Izdvojiti podatke o predmetima sa najvećim brojem espb bodova.
  10. Izdvojiti podatke o studentima sa najranijim datumom diplomiranja.
  11. Izdvojiti podatke o svim studentima osim onih sa najranijim datumom diplomiranja.
  12. Izdvojiti podatke o predmetima koje su upisali neki studenti.
  13. Za studente koji su polagali ispit u ispitnom roku održanom u 2018/2019. šk. godini izdvojiti podatke o položenim ispitima. Izdvojiti indeks, ime, prezime studenta, naziv položenog ispita, oznaku ispitnog roka i školsku godinu u kojoj je ispit položen.
  14. Izdvojiti podatke o predmetima koje su polagali svi studenti iz Berana koji studiraju smer sa oznakom I.

Za vežbu:

1. Izdvojiti ime i prezime studenta koji ima priznat ispit. Zadatak rešiti na tri načina.
  2. Izdvojiti nazive predmeta koje su polagali svi studenti. (napomena: rezultat je prazna tabela)
  3. Izdvojiti podatke o studentima koji su polagali sve predmete od 30 espb bodova.
  4. Izdvojiti podatke o prvom održanom ispitnom roku na fakultetu. Zadatak rešiti na tri načina.
  5. Za predmet koji je prvi polagan na fakultetu izdvojiti njegov naziv i imena i prezimena studenata koji su ga ikada upisali.