Tabela DOSIJE

Tabela ISPIT

INDEKSID_PREDMETAGODINA_ROKAOZNAKA_ROKAOCENADATUM_ISPITABODOVI

Rešiti na relacionom računu

1. Prikazati šifru i naziv predmeta.
  2. Prikazati podatke o predmetima koji imaju po 6 bodova.
  3. Za svakog studenta izdvojiti predmete koje je polagao. Izdvojiti indeks studenta, naziv predmeta i ocenu koju je dobio.
  4. Izdvojiti parove predmeta koji imaju isti broj bodova. Izdvojiti šifre i nazive predmeta.
  5. Izdvojiti šifre i nazive predmeta koje je položio student sa indeksom 26/2014.
  6. Izdvojiti indekse studenata koji su polagali sve predmete.
  7. Izdvojiti nazive predmeta koji imaju po 6 bodova i koje je polagao student sa prezimenom Vukovic.
  8. Izdvojiti indekse studenata koji su položili bar sve predmete koje je položio student sa indeksom 25/2014.
  9. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta koji je položio samo Programiranje 1.

Rešiti na relacionoj algebri i relacionom računu

1. Pronaći predmet sa najvećim brojem bodova. Izdvojiti naziv i broj bodova predmeta.
  2. Pronaći studente koji su položili neki predmet od 6 bodova. Izdvojiti indeks, ime, prezime i naziv predmeta.
  3. Pronaći studenta koji je u jednoj godini položio sve predmete. Izdvojiti godinu i indeks.
  4. Pronaći studente koji su predmet sa identifikatorom 4002 polagali tačno dva puta.

Zadaci za vežbu:

1. Izdvojiti nazive predmeta koji imaju između 5 i 10 bodova.
  2. Izdvojiti indeks i naziv predmeta, takve da je student polagao predmet i da je dobio ocenu koja je jednaka broju bodova predmeta.
  3. Pronaći studente koji su u januarskom ispitnom roku 2014. godine dobili ocenu 9 ili 10. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta, naziv predmeta i ocenu.
  4. Pronaći indekse studenata koji nisu polagali Analizu 2.
  5. Izdvojiti nazive predmeta koje su položili svi studenti rođeni 20.01.1995.
  6. Izdvojiti nazive predmeta koje su studenti rođeni u Čačku položili u aprilu 2014.
  7. Pronaći predmete koje su položila dva studenta rođena istog dana. Izdvojiti datum rođenja i naziv predmeta.
  8. Pronaći studenta koji