Tabela DOSIJE

Tabela ISPIT

INDEKS IDPREDMETA SKGODINA OZNAKAROKA OCENA DATPOLAGANJA BODOVI

Zadaci

1. Izdvojiti indekse studenata koji su predmet sa identifikatorom 1001 polagali tačno dva puta. Zadatak rešiti na relacionoj algebri i relacionom računu.
  2. Pronaći predmete koje su položila dva studenta rođena istog dana. Izdvojiti datum rođenja i naziv predmeta. Zadatak rešiti na relacionoj algebri i relacionom računu.
  3. Pronaći indeks studenta koji Svaku stavku rešiti na relacionoj algebri i relacionom računu.
  4. Napisati SQL upit kojim se za rokove u kojima su održani ispiti iz manje od 25 različitih predmeta, izdvajaju sledeće informacije: Uzeti u obzir i ispitne rokove u kojima nisu držani ispiti. Nedostajuće vrednosti zameniti sa 0 ili 0.0.
  5. Napisati SQL upit kojim se izdvajaju informacije o svim studentima smerova Numericka matematika i optimizacija, Astronomija i astrofizika i Analiza, za koje važi da je najveći položeni predmet po ESPB bodovima do sada ujedno i obavezni predmet sa njihovog smera. Izdvoiti indeks, ime i prezime studenta u obliku ime razmak prezime, kao i naziv smera. Rezultat upita urediti po indeksu u opadajućem poretku.