Baza podataka VSTUD
Rešiti na SQL-u:
  1. Za sve studente čije ime počinje na slovo P i rođeni su između februara i jula izdvojiti podatke o položenim ispitima. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta, naziv predmeta, dobijenu ocenu i kategoriju položenog predmeta. Položeni predmet spada u kategoriju:
  2. Kreirati indeks tabele dosije po imenu i prezimenu u opadaju´cem redosledu. Zatim ga obrisati.
  3. Napisati naredbu na SQL-u koja:
  4. Napisati naredbu na SQL-u koja:
  5. Napisati na SQL-u upit koji izračunava statistiku o polaganju ispita u rokovima održanim od 2005. do 2009. godine po predmetima. Izdvojiti naziv roka, naziv predmeta, broj studenata koji su prijavili ispit iz tog predmeta u tom roku, koliko studenata ga je položilo, koji je procenat studenata koji ga je položio u odnosu na broj prijavljenih, koliko studenata je poništilo dobijenu ocenu, koji je to procenat u odnosu na broj studenata koji su ga prijavili i prolaznost rangirati prema procentu položenosti ( uzimajući u obzir i studente koji su poništili ispit) kao:

Rezultat ureditii prema rangu.

6. Napisati naredbu SQL-a koja studentima osnovnih akademskih studija koji su upisali 2010/2011. školsku godinu ažurira broj upisanih bodova na ukupan broj bodova upisanih kurseva, a broj overenih bodova na ukupan broj položenih bodova u toj školskoj godini. Ažurirati datum upisa na 20. septembar 2010, a datum overe na 25. septembar 2011.
  7. Napisati upit na SQL-u koji za školsku 2006/2007. i svaki smer osnovnih studija izračunava koliki je procenat studenata koji su te godine upisali fakultet, upisan upravo na taj smer, kao i koja je prosečna ocena na smeru za tu generaciju te školske godine. Izdvojiti oznaku i naziv smera, ukupan broj upisanih studenata na fakultet te godine, ukupan broj upisanih studenata na smer te godine i prosečnu ocenu smera u toj generaciji. Izveštaj urediti po prosečnoj oceni.