Tabela DOSIJE

SKGODINA OZNAKAROKA NAZIV

Tabela ISPIT

INDEKS IDPREDMETA SKGODINA OZNAKAROKA OCENA DATPOLAGANJA BODOVI

Rešiti na relacionoj algebri:

1. Izdvojiti parove predmeta koji imaju isti broj bodova. Izdvojiti šifre i nazive predmeta.
  2. Izdvojiti nazive ispitnih rokova u kojima je polozen predmet Analiza 1.
  3. Izdvojiti indekse studenata koji nisu polagali ispite u ispitnom roku sa oznakom apr.
  4. Pronaći ispitni rok u kome su isti predmet polagali svi studenti. Izdvojiti šk. godinu roka, oznaku roka i identifikator predmeta.
  5. Izdvojiti identifikatore predmeta koji imaju više od 5 bodova ili ih je položio neki student 20.01.2015.
  6. Izdvojiti identifikatore predmeta koji imaju više od 5 bodova i nije ih položio neki student 20.01.2015.
  7. Pronaći predmet sa najvećim brojem espb bodova. Izdvojiti naziv i broj espb bodova predmeta.
  8. Pronaći studenta koji je u jednoj šk. godini položio sve predmete. Izdvojiti šk. godinu i indeks.

Rešiti na relacionom računu:

1. Prikazati oznaku i naziv predmeta.
  2. Prikazati podatke o predmetima koji imaju po 6 espb bodova.
  3. Za svakog studenta izdvojiti podatke o polaganim ispitima. Izdvojiti indeks studenta, naziv polaganog predmeta i ocenu koju je dobio.
  4. Izdvojiti parove predmeta koji imaju isti broj bodova. Izdvojiti oznake i nazive predmeta.
  5. Izdvojiti oznake i nazive predmeta koje je položio student sa indeksom 26/2014.
  6. Izdvojiti indekse studenata koji su polagali sve predmete.
  7. Izdvojiti nazive predmeta koje su polagali svi studenti.
  8. Izdvojiti nazive predmeta koji imaju po 6 espb bodova i koje je polagao student sa prezimenom Vukovic.
  9. Izdvojiti indekse studenata koji su položili bar sve predmete koje je položio student sa indeksom 25/2014.
  10. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta koji je položio samo Programiranje 1.
  11. Pronaći predmet sa najvećim brojem espb bodova. Izdvojiti naziv i broj espb bodova predmeta.
  12. Pronaći studente koji su položili neki predmet od 6 espb bodova. Izdvojiti indeks, ime, prezime i naziv predmeta.
  13. Pronaći studenta koji je u jednoj školskoj godini položio sve predmete. Izdvojiti školsku godinu i indeks.

Rešiti na relacionoj algebri i relacionom računu:

1. Izdvojiti indekse studenata koji su predmet sa identifikatorom 1001 polagali tačno dva puta.
  2. Pronaći predmete koje su položili dva studenta rođena istog dana. Izdvojiti datum rođenja i naziv predmeta.
  3. Pronaći indeks studenta koji

Zadaci za vežbu:

1. Izdvojiti nazive predmeta koji imaju između 5 i 10 espb bodova.
  2. Izdvojiti indeks i naziv predmeta, takve da je student polagao predmet i da je dobio ocenu koja je jednaka broju espb bodova predmeta.
  3. Pronaći studente koji su u januarskom ispitnom roku 2014. godine dobili ocenu 9 ili 10. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta, naziv predmeta i ocenu.
  4. Pronaći indekse studenata koji nisu polagali Analizu 2.
  5. Izdvojiti nazive predmeta koje su položili svi studenti koji su fakultet upisali 04.07.2013.
  6. Izdvojiti naziv predmeta kojj je bar jedan student rođen u Čačku položio u aprilu 2014.
  7. Izdvojiti nazive predmeta koje su svi studenti rođeni u Čačku položili u aprilu 2014.