Baza podataka VSTUD
Rešiti na SQL-u:
  1. Pronaći poslednji položeni ispit za svakog studenta. Izdvojiti indeks studenta i datum polaganja poslednjeg ispita.
  2. Za svaki smer na osnovnim akademskim studijama izdvojiti obavezne predmete i, ako imaju, njihove uslovne predmete. Izdvojiti naziv smera, naziv obaveznog predmeta i naziv uslovnog predmeta.
  3. Za svakog studenta smera Informatika na osnovnim akademskim studijama, koji je fakultet upisao 2009. godine, pronaći koje obavezne predmete nije položio. Izdvojiti ime i prezime studeta i naziv predmeta.
  4. Za svaki smer pronaći studenta koji je položio najveći broj bodova na smeru. Izdvojiti naziv smera, indeks, ime i prezime studenta i broj položenih bodova.
  5. Kreirati pogled kojim se izdvajaju svi ispitni rokovi počev od 2011. godine.
  6. Kreirati pogled sa svim prijavljenim ispitima Marka Petrovića.
  7. Kreirati pogled kojim se izdvajaju sva polaganja studenata koji se zovu Marko ili Maja, a u aprilskom ispitnom roku 2008. godine su položili barem jedan predmet.
  8. Za sve studente čije ime počinje na slovo P i rođeni su između februara i jula izdvojiti podatke o položenim ispitima. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta, naziv predmeta, dobijenu ocenu i kategoriju položenog predmeta. Položeni predmet spada u kategoriju:
  9. Napisati upit na SQL-u koji za školsku 2006/2007. i svaki smer osnovnih studija izračunava koliki je procenat studenata koji su te godine upisali fakultet, upisan upravo na taj smer, kao i koja je prosečna ocena na smeru za tu generaciju te školske godine. Izdvojiti oznaku i naziv smera, ukupan broj upisanih studenata na fakultet te godine, ukupan broj upisanih studenata na smer te godine i prosečnu ocenu smera u toj generaciji. Izveštaj urediti po prosečnoj oceni.