Rešiti na SQL-u:

Baza podataka MSTUD
  1. Napraviti tabelu polozeni_predmeti u kojoj će se nalaziti podaci o položenim predmetima studenata. Tabela ima iste kolone kao i tabela ispit.
  2. Iz tabele polozeni_predmeti ukloniti kolonu datum_ispita.
  3. Postaviti uslov da se u tabeli polozeni_predmeti mogu nalaziti samo podaci o ispitima na kojima je student dobio između 51 i 100 bodova i da je podrazumevana ocena 6.
  4. Ukloniti tabelu polozeni_predmeti.
  5. Napraviti tabelu student_ispiti koja ima kolone: Definisati primarni ključ i strani ključ na tabelu dosije.
  6. Tabeli student_ispiti dodati kolonu broj_ispita koja predstavlja broj polaganih ispita. Dodati i ograničenje da broj polaganih ispita mora biti veći ili jednak od broja položenih ispita.
  7. U tabelu student_ispiti uneti podatke na osnovu podataka u tabeli ispit.

Baza podataka VSTUD
  1. Ispisati sva muška imena koja postoje među studentima, prebrojati ih i urediti prema zastupljenosti.
  2. Za svakog studenta ispisati njegov indeks, ime i prezime spojene u jednoj koloni i broj položenih bodova.
  3. Pronaći poslednji položeni ispit za svakog studenta. Izdvojiti indeks studenta i datum polaganja poslednjeg ispita.