Prema posebnoj odluci prodekana za nastavu da se, zbog specifičnih okolnosti pruži jos jedna šansa za popravni kolokvijum studentu Gerawork Aynekulu, biće organizovan popravni kolokvijum iz IP u terminu ispita u junskom2 ispitnom roku. Pravo na izlazak imaće svi studenti koji nisu uspeli da dostignu prag prolaznosti od 16 poena (bez obzira da li su izlazili na kolokvijum ili ne), kao i, ukoliko žele, studenti koji su osvojili manje od 20 poena. Kolokvijum se održava pod sledećim uslovima: 1) Ukupan broj poena koje nose zadaci je isti kao i na 'regularno' održanom kolokvijumu - 45. 2) Struktura zadataka ('vežbe', 'teorija', praktični zadatak) je identična regularno održanom kolokvijumu. 3) Maksimalan broj bodova koje student može da osvoji na kolokvijumu je 20. Svi poeni preko 20 neće biti računati (ovo je odluka nastavnika a ne prodekana da bi se koliko-toliko onemogućile apsurdne situacije da se posle 'popravnog' kolokvijuma dobije više poena nego sto su zaradili studenti koji su učili i polagali kolokvijum u regularnom terminu). 4) U slučaju da na kolokvijum izađu studenti koji su na regularnom kolokvijumu imali između 16 i 20 poena, njima se prethodno osvojen broj bodova poništava i računa se novoosvojeni broj bodova. 5) Ovakav 'popravni' kolokvijum se organizuje isključivo u ovom roku i neće biti organizovan niti ove niti narednih godina. 6) Kolokvijum se OBAVEZNO prijavljuje najkasnije do srede 26.06. u 24.00 i nastavniku i asistentu elektronskom poštom radi planiranja potrebnih resursa.