Rešiti na SQL-u:
  1. Napisati naredbu na SQL-u koja:
  2. Napisati naredbu na SQL-u koja:
  3. Napraviti okidač koji sprečava brisanje studenata koji su diplomirali.
  4. Napraviti okidač koji dozvoljava ažuriranje broja espb bodova predmetima samo za jedan bod. Ako je nova vrednost espb bodova veća od postojeće, broj bodova se povećava za 1, a ako je manja smajuje se za 1.
Za vežbu:
  1. Fakultet organizuje putovanje za studente. Puna cena putovanja je 25000 RSD.
  2. Napraviti okidač koji sprečava brisanje predmeta sa brojem espb bodova većim od 15.
  3. Za sve studente osnovnih studija izdvojiti pregledne podatke o količini ispunjenih obaveza. Izdvojiti broj indeksa, oznaku smera, ukupan broj ESPB potrebnih za završetak studija, ukupan broj ESPB iz položenih predmeta, procenat položenosti ESPB, ukupan broj ESPB koje nose obavezni predmeti, ukupan broj ESPB koje nose položeni obavezni predmeti, procenat položenosti ESPB koje nose obavezni položeni predmeti. Izveštaj urediti po procentu položenosti ESPB.