Rešiti na SQL-u:
  1. Napraviti tabelu student_ispiti koja ima kolone: Definisati primarni ključ i strani ključ na tabelu dosije.
  2. Tabeli student_ispiti dodati kolonu broj_prijavljenih_ispita koja predstavlja broj prijavljenih ispita. Dodati i ograničenje da broj prijavljenih ispita mora biti veći ili jednak broju položenih ispita.
  3. U tabelu student_ispiti uneti podatke za studente koji su polagali ispite.
  4. Obrisati tabelu student_ispiti.
  5. Za svakog studenta smera Informatika na osnovnim akademskim studijama, koji je fakultet upisao 2015. godine, pronaći koje obavezne predmete nije položio. Izdvojiti ime i prezime studeta i naziv predmeta.
  6. Napraviti pogled kojim se izdvajaju svi ispitni rokovi održani od 2018/2019. šk. godine.
  7. Napraviti pogled sa svim prijavljenim ispitima Marka Petrovića.
  8. Napraviti pogled kojim se izdvajaju svi prijavljeni ispiti studenata koji se zovu Marko ili Marija, a u ispitnom roku jan1 2018/2019. šk. godine su položili barem jedan ispit. Pogled napisati tako da je kroz njega moguće dodavanje novih ispita koji zadovoljavaju uslove pogleda.
  9. Napraviti indeks tabele dosije po imenu i prezimenu u opadajućem redosledu. Zatim ga obrisati.
  10. Izdvojiti nazive ispitnih rokova u kojima su sve predmete iz kojih su ispite u tom roku prijavili studenti koji su fakultet upisali u novembru ili decembru, položili u tom ispitnom roku studenti koji su fakultet upisali u septembru ili oktobru.
Za vežbu:
  1. Napisati pogled koji izdvaja poslednji položeni ispit za svakog studenta koji ima prosek iznad 8. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta i datum polaganja poslednjeg ispita.
  2. Napisati pogled koji izdvaja podatke o studntima koji su bar jedan ispit položili sa ocenom 10. Pogled napisati tako da je kroz njega moguće dodavanje novih studenata. Izdvojiti samo kolone iz tabele dosije koje su neophodne da bi mogao da se izvrši unos podataka o novom studentu preko pogleda.