Tabela DOSIJE

Tabela ISPIT

INDEKS IDPREDMETA SKGODINA OZNAKAROKA OCENA DATPOLAGANJA BODOVI

Rešiti na relacionoj algebri

1. Izdvojiti oznaku i naziv predmeta.
  2. Izdvojiti podatke o predmetima koji imaju po 6 espb bodova.
  3. Izdvojiti ime i prezime studenta sa indeksom 25/2014.
  4. Izdvojiti indekse studenata koji imaju:
  5. Pronaći studente koji su upisali fakultet kada je održan neki ispit. Izdvojiti indeks, ime i prezime studenta.
  6. Za svakog studenta izdvojiti podatke o ispitima koje je polagao. Izdvojiti indeks, ime, prezime studenta, identifikator predmeta i ocenu koju je dobio.
  7. Izdvojiti identifikatore predmeta koje su polagali svi studenti.
  8. Izdvojiti parove predmeta koji imaju isti broj bodova. Izdvojiti šifre i nazive predmeta.
  9. Izdvojiti nazive ispitnih rokova u kojima je polozen predmet Analiza 1.
  10. Izdvojiti indekse studenata koji nisu polagali ispite u ispitnom roku sa oznakom apr.
  11. Pronaći ispitni rok u kome su isti predmet polagali svi studenti. Izdvojiti šk. godinu roka, oznaku roka i identifikator predmeta.
  12. Izdvojiti identifikatore predmeta koji imaju više od 5 bodova ili ih je položio neki student 20.01.2015.
  13. Izdvojiti identifikatore predmeta koji imaju više od 5 bodova i nije ih položio neki student 20.01.2015.
  14. Pronaći predmet sa najvećim brojem espb bodova. Izdvojiti naziv i broj espb bodova predmeta.
  15. Pronaći studenta koji je u jednoj šk. godini položio sve predmete. Izdvojiti šk. godinu i indeks.

Zadaci za vežbu

1. Izdvojiti nazive ispitnih rokova.
  2. Izdvojiti podatke o studentima sa imenom Miloš.
  3. Izdvojiti nazive rokova koji su održani posle 2009. godine.
  4. Izdvojiti ime i prezime studenta i nazive predmeta koje je položio.
  5. Pronaći nazive predmeta koji imaju po 6 bodova i koje je polagao student sa indeksom 21/2010.
  6. Pronaći nazive predmeta koji imaju manje bodova od predmeta sa nazivom Geometrija.
  7. Pronaći studente koji nemaju položen nijedan ispit.
  8. Pronaći oznaku i naziv predmeta koji su položili svi studenti koji su fakultet upisali 06.07.2014.
  9. Pronaći indekse studenata koji su fakultet upisali 06.07.2014. ili imaju bar jednu ocenu 10.
  10. Pronaći podatke o predmetima koje nije položio nijedan student sa prezimenom Markovic.
  11. Pronaći podatke o ispitnim rokovima u kojima je položen ispit iz predmeta Programiranje 1.
  12. Izdvojiti podatke o studentima koji su polagali u ispitnom roku sa oznakom jan u šk. godini 2015.
  13. Pronaći studente koji su položili neki predmet od 6 espb bodova. Izdvojiti indeks, ime, prezime i naziv predmeta.

Parser za relacionu algebru i relacioni račun

Za primere urađene na vežbama i date za vežbu rezultat možete videti pomoću parsera za relacioni račun i relacionu algebru koleginice Ane Vulović u sintaksi koja se koristi na vežbama.

Pomoću .deb paketa možete instalirati program na Ubuntu

Na Ubuntu 20.04
sudo dpkg -i rarrchecker_1.0-1_amd64_focal.deb
ili sa