Izložba u Francuskom kulturnom centru

Povodom Međunarodne godine astronomije 2009, čime se obeležava 400 godina od prvog astronomskog posmatranja uz pomoć teleskopa koje je izvršio Galileo Galilej, osmišljena je izložba koja predstavlja deo dugotrajne i plodne saradnje izmedju Srbije i Francuske. Značajan deo izložbe čine slike srpskih i francuskih astronomskih institucija, kao i veličanstveni snimci kosmosa.

Otvaranje izložbe: ponedeljak 7. septembar 2009. u 19:00

TRAJANjE IZLOŽBE: 7/09 - 26/09/2009.
MESTO: Francuski kulturni centar, Knez Mihailova 31, Beograd

U okviru izložbe, prof Milan Dimitrijević, naučni savetnik Astronomske opservatorije u Beogradu i predsednik Društva astronoma Srbije održaće predavanje  17.09.2009. u 18:00h.

Stručni savetnici: prof. dr Jelena Milogradov-Turin (Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"), dr Zoran Knežević (Astronomska opservatorija Beograd), prof. dr Olga Atanacković (Katedra za astronomiju Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu), doc. dr Dragana Ilić (Katedra za astronomiju Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu)

Ostavite vaš komentar:

(opciono)